Ftesë për konkurs

Konkurs: Eseja më e mirë mbi librin “Kush është Jezusi në të vërtetë?” Disa e konsiderojnë profet. Disa të tjerë thjesht një mësues të mirë të moralit. Disa e konsiderojnë të martuar e me fëmijë, disa të tjerë nuk janë të bindur që historikisht Jezusi ishte i martuar. Çfarë thonë burimet historike rreth Jezusit? Përse emri i tij sjell kaq shumë …

Fituesit e konkursit “Botimet e Jetes”, Edicioni 2

Pershendetje te gjithe miqve te faqes www.botimetejetes.com! Te premte mbasdite, sikurse edhe e kishim lajmeruar, u zhvillua takimi i shpalljes se fituesve te konkursit “Botimet e Jetes”, Edicioni 2! Shume pak veta morren guximin te provonin njohurite  tyre. Megjithate ne e dime se pati plot faktore qe ndikoi ne numrin e ulet te pjesemarresve. Gjithsesi me poshte keni listen dhe …

Takimi i shpalljes se fituesit te konkursit!

Edicionit të dytë të konkursit “Botimet Jeta e Re” po i vjen fundi. Testet kanë ardhur. Afati i fundit për plotësimin e testit te konkursit ishte data 12 Dhjetor. Siç kemi përmendur më përpara, fituesi do të shpallet në një takim të posaçëm, duke biseduar bashkë rreth librit me një kafe ose çaj. Kur: Te premten, 14 Dhjetor 2012, Ora …

Konkursi: “Botimet Jeta e Re” eshte gati!!!

Te dashur miq te BotimeteJetes.com, duke ju kerkuar falje per vonesen ne publikimin e testit online per edicionin e dyte te konkursit “BotimeteJetes”, duam t’ju lajmerojme se testi eshte gati dhe ju mund te filloni ta plotesoni ate qe nga ky moment! KLIKO KETU qe te gjeni testin ose klikoni tek menuja tek TESTI ONLINE, per te shkuar tek faqja …

Ju Faleminderit

Falenderojme te gjithe ata qe kane blere librin dhe jane gati te testojne aftesite  tyre. Jemi shume te kenaqur qe kjo dite po vjen! Sic edhe mund ta vini re nga data e ndryshuar, pyetjet e konkursit online do te jene gati ne dt 3 Dhjetor. Per arsye te caktuara na duhet ta shtyjme pak dt. e fillimit. Kini durim …

Konkursi i ri – Botimet Jeta e Re

Pas suksesit të edicionit të parë të konkursit të Botimeve Jeta e Re, konkurs i cili u mbajt vitin e kaluar në Nëntor-Dhjetor, po ofrojmë përsëri një mundësi tjetër për të interesuarit që të mund të fitojnë çmime… vetëm duke lexuar libra dhe menduar mbi përmbajtjen e tyre! Na vizitoni në panairin e librit (Pallati i Kongreseve, kati 2, pranë …

faqja e dyte e konkursit

Shpjegimi i Konkursit, Edicioni 2

Edicioni i Dytë i Konkursit “Botimet Jeta e Re” Për të fituar 15.000 lekë dhe çmime të tjera surprizë të konkursit, ndiqni hapat e mëposhtëm: 1. Blini librin “Çështja e Besimit” (400 lekë) në stendën e panairit të Botimeve Jeta e Re (pranë stendës me titull: VUSH). 2. Plotëso Testin ONLINE mbi përmbajtjen e librit (1 – 11 Dhjetor). 3. Merr pjesë …

Ese nga Ina Gjata

Shënim: Po botojmë esetë pjesëmarrëse në konkursin e organizuar nga Botimet Jeta e Re. Esetë janë dërguar nga individë me profesione të ndryshme, nga disa prej qyteteve të Shqipërisë dhe për arsye të korrektësisë me publikun, po i botojmë esetë siç kanë ardhur pa redaktime. Gjithsesi, ju ftojmë të shijoni përsiatjet e këndshme të autorëve të eseve ndërsa kanë lexuar …

Ese nga Sonela Seferaj

Shënim: Po botojmë esetë pjesëmarrëse në konkursin e organizuar nga Botimet Jeta e Re. Esetë janë dërguar nga individë me profesione të ndryshme, nga disa prej qyteteve të Shqipërisë dhe për arsye të korrektësisë me publikun, po i botojmë esetë siç kanë ardhur pa redaktime. Gjithsesi, ju ftojmë të shijoni përsiatjet e këndshme të autorëve të eseve ndërsa kanë lexuar …

Ese nga Ergi Hysenaj

Shënim: Po botojmë esetë pjesëmarrëse në konkursin e organizuar nga Botimet Jeta e Re. Esetë janë dërguar nga individë me profesione të ndryshme, nga disa prej qyteteve të Shqipërisë dhe për arsye të korrektësisë me publikun, po i botojmë esetë siç kanë ardhur pa redaktime. Gjithsesi, ju ftojmë të shijoni përsiatjet e këndshme të autorëve të eseve ndërsa kanë lexuar …